علم پرستاری چیست؟ اگرچه این واژه برای بسیاری از پرستاران کاملا آشناست، اما تعریف آن همچنان یک معما است. تلاش برای ثبت دقیق معنا شاید به همان اندازه که تلاش برای تعریف عشق دشوار است، زیرا به روش‌های زیادی تعبیر شده‌است. در لحظاتی که داشتم افکارم را جمع می‌کردم تا پاسخ دهم که در ابتدا چه سوال ساده‌ای به نظر می‌رسید، شروع به فکر کردن کردم که این ماموریت غیرممکن است. ​

تلاش برای تعریف پرستاری یک معضل قدیمی است. به طور سنتی، پرستاری به عنوان یک فعل به معنای انجام دادن تعریف شده‌است. فاوکت (‏۲۰۰۰ a)‏مفهوم متاپارادایم از پرستاری را به عنوان "اقدامات انجام‌شده توسط پرستاران از طرف یا در ارتباط با فرد، اهداف یا نتایج اقدامات پرستاری" تعریف می‌کند (‏ص.۵) کینگ (‏۱۹۸۱ / ۱۹۹۰)‏می‌گوید که پرستاری "فرآیند عمل، واکنش و تعامل" است (‏ص. ۲)‏. اورم (‏۱۹۹۷)‏پرستاری را به عنوان "تریاد سیستم‌های عملی مرتبط" می‌داند (‏ص.۲۸) اورم (‏۱۹۹۷)‏پرستاری را به عنوان "تریاد سیستم‌های عملی مرتبط" می‌داند که آژانس پرستاری را تشکیل می‌دهد. از سوی دیگر، راجرز (‏۱۹۹۲)‏پرستاری را به عنوان یک اسم برای دانستن تعریف می‌کند. او پیشنهاد می‌کند که پرستاری یک علم پایه است که پدیده نگرانی آن، انسان‌های واحد در فرآیند متقابل با محیطشان است. او می‌گوید: " عمل پرستاری، پرستاری نیست. بلکه، استفاده از دانش پرستاری برای بهتر کردن انسان است. ​

پارسه (‏۱۹۹۷)‏می‌گوید: "پرستاری یک رشته است، که تمرین آن یک هنر نمایشی است" به طور معمول، پرستاری هم به عنوان یک اسم و هم به عنوان یک فعل تعریف می‌شود. ​

من پرستاری را به عنوان یک هنر علمی می‌بینم که ممکن است شبیه به یک داروی اکسیمورون به نظر برسد. با این حال، من معتقدم که هنر بدون علم نمی‌تواند وجود داشته باشد. من پرستاری را به عنوان یک علم پایه و عمل پرستاری را به عنوان هنر علمی استفاده از دانش انسان‌های واحد که در فرآیند متقابل با محیطشان برای رفاه مردم هستند، تعریف می‌کنم. تعاریف شخصی پرستاری کاملا متفاوت هستند چون هویت حرفه‌ای منحصر به فرد ما و همچنین فلسفه پرستاری و تمایلات پارادایمی ما را منعکس می‌کنند. به نظر می‌رسد که این امر در شیوه تعریف پرستاری توسط نظریه پردازان مختلف پرستار و نیز پرستاران دیگر، مشهود باشد. در این مرحله، من باید آنچه را که تلویحی بوده، روشن کنم، و آن این است که من از طریق تعصب دیدگاه خودم صحبت می‌کنم. ​

تعریف علم​​​​​​​​

اگر اینها راه‌هایی برای بررسی تعریف پرستاری باشند، پس علم چیست؟ کینگ (‏۱۹۹۷ a)‏می‌گوید علم برای دانستن است. پارسه (‏۱۹۹۷)‏علم را به عنوان " توضیح نظری موضوع تحقیق و فرآیند روش‌شناختی کسب دانش در یک رشته، تعریف می‌کند؛ ​

از این رو، علم هم محصول و هم فرآیند است و از طریق "مفهوم‌سازی خلاق و کاوشگری صوری" به آن دست می‌یابد. برخی دیگر علم را تنها محصول می‌دانند، و پیشنهاد می‌کنند که "علم یک بدنه منسجم از دانش است که از یافته‌های تحقیق تشکیل شده‌است و نظریه‌های مورد آزمایش برای یک رشته خاص است". علم، به عنوان دانش علمی، بهترین تلاش برای کشف حقیقت را نشان می‌دهد. این سبک باز، در حال تکامل، و منوط به بازبینی و گاهی آشکار شدن در تغییرات هیجانی در تفکر است. ​

تحقیق این است که ما چگونه علم را ایجاد می‌کنیم. طبق نظر پارسه (‏۱۹۹۷)‏، تحقیق "فرآیند رسمی جستجوی دانش و درک از طریق استفاده از روش‌های دقیق است" با نگاهی دقیق‌تر، موسسه ملی بهداشت پیشنهاد می‌کند که "تحقیق به معنای یک تحقیق سیستماتیک طراحی‌شده برای توسعه یا مشارکت در دانش قابل تعمیم است" (‏دانیل واسگیررد، ارتباطات شخصی، نوامبر، ۲۱، ۲۰۰۰)‏. ​

علم پرستاری چیست؟

پس از این مقدمه، پرستاری سالمند چیست؟ و علم چیست؟ به این سوال برمی گردیم که علم پرستاری چیست؟ ​

موج سلامتی پرستاری ,یک ,علم ,تعریف ,​ ,دانش ,به عنوان ,را به ,عنوان یک ,پرستاری را ,تلاش برای ,عملی مرتبط می‌داند ,عنوان تریاد سیستم‌های ,اورم ‏۱۹۹۷ ‏پرستاریمنبع

علم پرستاری

چه موقع مراقبت از سالمندان لازم است؟

نگهداری و مراقبت در منزل

فیزیوتراپی در هندوستان

موج سلامتی 2

موج سلامتی چیست؟

کرونا و را های پیشگیری و درمان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

بازی و برنامه سبزه زار یه دریا دانلود کده DIGIKALA yasdownload Seo تخفیف ویژه فقط برای امروز kajprinter وبلاگ باران پریزاد